Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

logo-nowosci

Nowa pracownia językowa otwarta!

No name

     Od kilku dni uczniowie z naszego Gimnazjum zdobywają umiejętności lingwistyczne w kolejnej nowoczesnej pracowni językowej. Laboratorium językowe umożliwia naukę języków obcych na poziomie podstawowym i zaawansowanym poprzez realizację nowatorskich programów metodycznych i zastosowanie atrakcyjnego sprzętu. Tablica interaktywna, rzutnik multimedialny, czy specjalne słuchawki skupiają uwagę i zachęcają uczniów do ćwiczeń.

Nowa pracownia bardzo podoba się uczniom, którym życzymy przyjemnej i skutecznej nauki języków obcych

Warto wspomnieć, że pierwszą pracownię językową otwarto w blisko rok temu. (więcej…)

Kapitał ludzki UE

2014-12-19 Inwestycja w przyszłość bez ryzyka – zajęcia z fizyki

W ramach projektu unijnego ” Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” uczniowie klasy III a i III c ( gr. 4) uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z fizyki. Podczas tych zajęć utrwalają materiał poznany na lekcjach oraz powtarzają zagadnienia do egzaminu.

No name
No name
No name
logo-samorzad

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 11 grudnia 2014 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez klasę 2b oraz SU.

W tej tradycyjnej już imprezie wzięły udział wszystkie nasze „koty” :) Wszystkie klasy pierwsze mogły ze sobą rywalizować i razem się bawić.

Konkursy były bardzo różne, od muzycznych po sportowe i artystyczne.

Wszystkie zmagania oceniało jury, w którym zasiadali :

pani Mirosława Grzybowska

pani Dominika Kisielewska

pani Ewa Magiera

oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego :

Szymon Ludwig

Mikołaj Czynsz

Monika Burak

W międzyczasie podgrzewał nam atmosferę nasz szkolny muzyczny duet, składający się z pana Jacka Kubiaka i pana Andrzeja Wachowicza.

Po wszystkich konkurencjach, otrzęsiny w roku szkolnym 2014/2015 wygrała klasa 1b, której wychowawcą jest pani Brygida Wiśniewska-Kruszka.

Drugie miejsce ex aequo zajęły klasy 1a i 1c, prowadzone odpowiednio przez panią Joannę Jeżewską oraz pana Jerzego Ekerta.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę ! :)

pck

Działania charytatywne

Dnia 12 grudnia w naszej szkole zakończyły się działania charytatywne w tym roku kalendarzowym.

Uczniowie i nauczyciele z naszego gimnazjum wykazali się wielkim sercem, pomagając w różnorodnych akcjach.

Mieliśmy możliwość niesienia pomocy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Zebraliśmy najważniejsze rzeczy dla potrzebującej rodziny.

Zebraliśmy pieniądze i produkty dla lokalnego schroniska dla zwierząt.

Mogliśmy włączyć się w pomoc dla bezdomnych ze schroniska świętego Brata Alberta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działalność charytatywną w naszej szkole.

Szczególne podziękowania należą się pani Agnieszce Augustynowicz, pani Małgorzacie Felskiej, pani Kornelii Grod za koordynowanie tych akcji.

DZIĘKUJEMY ! :)

logo-sport

Mecz otwarcia Wewnątrzszkolnego Turnieju Siatkówki Dziewcząt

Dnia 15 grudnia b.r. rozpoczął się Wewnątrzszkolny Turniej Siatkówki Dziewcząt.

Do zawodów zgłosiły się drużyny z następujących klas :

1a ,1c

2a,2c

3a, 3c

W meczu otwarcia zmierzyły się Ia i Ic. Klasa 1c wygrała z klasą 1a wynikiem 2:0.

Terminy następnych spotkań będą bieżąco publikowane na tablicy informacyjnej.

W czwartek  18.12.2014 odbędzie się ostatni mecz turnieju dla chłopców, w którym zmierzą się drużyny(3a-3b), walczące o trzecie miejsce na podium.

logo-nowosci

Rajd śladami Jana Kasprowicza.

No name

13 grudnia 2014 roku gimnazjaliści z kl. Ic i IIa wzięli udział w rajdzie z okazji 154. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza zorganizowanym przez inowrocławski oddział PTTK . Podczas imprezy plenerowej maszerowano ulicą św. Mikołaja przy której mieszkał poeta, odwiedzono Izbę Pamięci w I LO im. Jana Kasprowicza oraz Pomnik Jana Kasprowicza przy ul. Solankowej, gdzie złożono kwiaty i zrobiono pamiątkową fotografię. Udział w rajdzie podkreślił patriotyzm młodzieży, pozwolił zgłębić biografię Jana Kasprowicza i poznać miejsca związane z postacią zacnego wieszcza z Inowrocławia.

Nauczyciele: Brygida Wiśniewska- Kruszka, Jerzy Ekert.

(więcej…)

logo-nowosci

Tylko w naszej szkole!

Od 1 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą napić się ciepłej herbaty w szkolnej stołówce. Napój wydawany jest na przerwach o 8:45 i 10:25. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

logo-nowosci

Bądźmy razem w święta

     W dniach 12.12-13.12.2014 wolontariusze naszego gimnazjum w ramach współpracy z „Bankiem Żywności” Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Inowrocławskie brali udział w XXII świątecznej zbiórce datków pieniężnych i żywności przy kasach Polo-market ul. Jacewska.

No name
No name

 

logo-nowosci

SZLACHETNA PACZKA

No name

     SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja charytatywna do której włączyli się uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Świąteczny czas zjednoczył wszystkich w chęci udzielenia wsparcia wybranej rodzinie. Młodzież z wielkim zaangażowaniem pakowała zebrane produkty żywnościowe, środki czystości i odzież.
„Szlachetna Paczka” to piękne doświadczenie, które podkreśla solidarność wobec ludzi potrzebujących pomocy. Mamy nadzieję, że za rok staniemy na wysokości zadania i ponownie przygotujemy paczkę, która sprawi komuś miły świąteczny prezent. Dziękujemy wszystkim, którzy ochoczo podzielili się tym co mają i przekazali środki na rzecz „Szlachetnej Paczki”.
Koordynatorką akcji w szkole była pani Agnieszka Augustynowicz. (więcej…)

logo-nowosci

Mikołajki

     Dnia 5 grudnia odbyły się szkolne Mikołajki. Delegacja Samorządu Uczniowskiego(razem ze Świętym Mikołajem) przebrana w świąteczne kostiumy wyruszyła po klasach, pytając uczniów czy byli grzeczni. Oczywiście wszyscy byli grzeczni, dlatego dostali po słodkim upominku. W ten dzień byliśmy w mikołajkowe czapki, dzięki którym w naszej szkole dało się poczuć klimat Świąt. Nie obyło się też bez rózgi dla niektórych nauczycieli :D Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę ! (więcej…)

Go to Top