Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

logo-samorzad

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

Dnia 24.09.2014r. odbyły się wyboru do samorządu uczniowskiego.

Wszyscy uczniowie gimnazjum w tajnym głosowaniu wybrali swoich przedstawicieli. Kandydatami do urzędu przewodniczącego byli:

– Szymon Ludwig kl.IIIa

- Sandra Stefańska kl.IIIc

- Olga Wójcińska kl.IIIc 

- Monika Burak kl.IIb

-Natalia Grzegorzewicz kl.IIc

- Marta Niewiadomska kl.IIc

-Aron Warczak kl.IIa

- Marcin Wiśniewski kl.IIa

– Klaudia Głuszak kl.IIc

- Karolina Dzwonkowska kl.IIb

Wybory wygrała Sandra Stefańska z ilością 69 głosów. 63 głosy zdobył Szymon Ludwig, a 10 głosów Monika Burak.

Na następny dzień, czyli 25.09.2014r. odbyło się pierwsze zebranie SU. Zarząd Samorządu Uczniowskiego zadecydował, że Szymon Ludwig będzie sprawował stanowisko przewodniczącego, natomiast Sandra Stefańska została jego zastępczynią. Sekretarzami będą Natalia Grzegorzewicz oraz Marta Niewiadomska. Opiekujem samorządu jest p. Agnieszka Augustynowicz

Członkowie tworzący zarząd SU: Aron Warczak, Marcin Wiśniewski, Mikołaj Banachowski, Mikołaj Czynsz, Marta Niewiadomska, Anna Zielińska, Paulina Mądrowska, Klaudia Głuszak, Natalia Grzegorzewicz oraz Aleksandra Staniak.

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy ! :)

logo-nowosci

„Święto chleba i soli”

No name

     23 września 2014 roku w naszej szkole zorganizowano „Święto chleba i soli”. Celem imprezy było nawiązanie do tradycji Dożynek, ukazanie chleba i soli jako symbolu Ziemi Kujawskiej.

Uczniowie przygotowali informacje o odżywczych i etycznych walorach chleba-plonu pracy tutejszych rolników i piekarzy. Nie zabrakło słów na temat soli- białym skarbie Ziemi Kujawskiej. W drugiej części spotkania zaproszono młodzież do suto zastawionych stołów, na których królował chleb ze smalcem, ogórkiem i solą. Z apetytem degustowano także samo pieczywo. Powodzeniem cieszyły się również chrupiące kromki z dżemem, zrobionym przez podinowrocławskich producentów.

Smak i zapach kujawskich kulinariów komponował się z charakterystyczną scenografią, która pozwoliła uczniom stąpać po wiejskich ścieżkach i „znaleźć w bułkach, chlebach zapach ziemi, wiatru, nieba”. Symboliczne promienie słońca dodatkowo oddawały klimat imprezie. Czas Dożynek upłynął w takt tematycznych piosenek, wykonanych pod kierunkiem nauczyciela muzyki Michała Maciejewskiego.

W nawiązaniu do tematyki święta zorganizowano konkurs plastyczny, pt. „Chleb i sól darem Ziemi Kujawskiej”. Prace podkreśliły zainteresowania regionem i swojską duszę uczniów oraz zachwycały techniką i pomysłowością ich wykonania (wyniki konkursu).

Tegoroczne Dożynki były już kolejną imprezą tego typu w naszym gimnazjum.. Spotkanie uczyło szacunku do chleba i soli oraz pozwoliło uświadomić ich rolę w życiu człowieka. Było okazją do promocji i pielęgnowania dziedzictwa „Małej Ojczyzny”.

Organizatorzy dziękują inowrocławskim piekarniom: Piekarni Piotra i Macieja Jóźwiaków, Piekarni Zbigniewa Kuci, Piekarni Henryka Milocha i Piekarni MARTA za przekazanie pieczywa oraz IKS SOLINO za otrzymaną sól.

Organizatorzy: Dominika Kisielewicz, Dorota Gawron, Jadwiga Kozłowska- Długokecka. (więcej…)

logo-nowosci

Indie – tak daleko, a tak blisko…

No name

     20 września 2014 roku uczniowie z kl. Ia, Ic, IIa, IIIa , IIIc udali się do inowrocławskich Solanek na Indyjski Festiwal Smaku, którego gościem specjalnym był znany prezenter telewizyjny Jarosław Kret.

Program festiwalu zdradzał szczegóły kultury, sztuki i codziennego życia w Indiach, do których nawiązywała wystawa fotografii, pokazy tańca, ubiory, ćwiczenia jogi czy degustacja indyjskich specjałów.

Dziewczęta skupiły uwagę na hinduskich strojach, a szczególnie sari, czyli części garderoby noszonej przez hinduskie kobiety. Zafascynowały się także mehendi, rozumianym jako makijaż dłoni i stóp noszony przez tamtejsze panny młode. Uczniowie podziwiali show Fakira Dervusha, pokaz fajerwerków z efektami specjalnymi, koncert Michała Rudasia oraz Bollywood movie, czyli kino pod gwiazdami.

Udział w festiwalu był ciekawą „wycieczką” do Indii. Pozwolił uczniom poznać obyczaje Wschodu
i dostarczył im wielu egzotycznych wrażeń.

Nauczyciele: Brygida Wiśniewska- Kruszka, Jerzy Ekert; (więcej…)

logo-nowosci

„Turystyka łączy pokolenia”

 

No name
    20 września 2014 roku w ramach ogólnopolskiej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia” młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie do Pakości i Jankowa. Podziwiali otaczające krajobrazy i zabytkowe budowle. W sobotniej wyprawie maszerowali uczniowie, a niektórzy z nich w towarzystwie mamy i brata. Nie zabrakło nauczycieli. Był to dowód, że turystyka integruje ludzi w różnym wieku i jest okazją do wspólnego spędzania czasu na łonie natury.
Nauczyciele: Brygida Wiśniewska-Kruszka, Jerzy Ekert (więcej…)

logo-nowosci

Wystawy w Bibliotece Miejskiej źródłem wspomnień

No name

     19 września 2014 roku kolejna grupa gimnazjalistów z naszej szkoły śledziła wystawę na temat rodziny Czaplów w Bibliotece Miejskiej. Następnie uczniowie gościli w magicznym świecie lalek pod hasłem „Baśniowa kraina” jaki przygotowano w Saloniku Literackim. Wyeksponowano tam zbiór lalek z toruńskiego teatru „Zaczarowany świat”, który niebywale cieszył oko i inspirował do wspomnień.
Uczniowie z pasją śledzili historię inowrocławskich mieszkańców, ale też wspomnieli własne dzieje i z sentymentem powrócili do lat swego dzieciństwa.
Do zwiedzania wystaw inspirowali nauczyciele: Jerzy Ekert, Daniel Krobski (więcej…)

logo-nowosci

Byliśmy na Targach Młodych

No name

     W dniach 12-13 września 2014 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Inowrocławiu odbyły się IX Targi Młodych. Uczniowie z naszej szkoły z zainteresowaniem śledzili program tegorocznej edycji Targów. Wzięli m. in. udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Inowrocławia Ryszardem Brejzą, z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i odpowiedzialności nieletnich. Ochoczo uczestniczyli także w warsztatach filmowych, wspinaczkowych, na temat wolontariatu czy pokazie tańca.

      Dni Targów były dla młodzieży okazją do spotkań z ciekawymi ludźmi, rozwoju zainteresowań i „kontaktu z kulturą”. (więcej…)

logo-nowosci

VI RAJD IM. KPT. PAWŁA CYMSA

No name

     12 września 2014 roku nasi gimnazjaliści uczestniczyli w VI Rajdzie im. kpt. Pawła Cymsa na trasie Markowice- Ludzisko, którego organizatorem był Odział PTTK w Inowrocławiu i Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem rajdu było przede wszystkim popularyzowanie historii powiatu inowrocławskiego, m.in. uczczenie pamięci kpt. Pawła Cymsa- byłego patrona naszej szkoły. Młodzież autokarem dojechała do Markowic, gdzie zwiedziła Sanktuarium, a następnie szlakiem żółtym przemierzyła trasę Markowice- Gaj Markowicki- Górki- Ludzisko, gdzie w tamtejszej szkole podstawowej podsumowano plenerową imprezę. Organizatorzy przygotowali także Konkurs wiedzy o kpt. Pawele Cymsie, w którym Sandra Stefańska z kl. III c zajęła I miejsce, a Paulina Książek z kl. IIIa- IV miejsce.
Uczestnicy choć zmęczeni blisko 11. kilometrowym marszem, wrócili do Inowrocławia w dobrych humorach z dużym bagażem wiedzy historycznej i miną dumnego turysty.
Nauczyciele: Jerzy Ekert, Daniel Krobski. (więcej…)

logo-nowosci

Zwiedziliśmy wystawę „Trzy pokolenia Czaplów”

     12 września 2014 roku uczniowie z kl. IIb obejrzeli wystawę pod hasłem „Trzy pokolenia rodziny Czaplów”, którą zorganizowała Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2014. Podczas otwarcia wystawy młodzież wysłuchała wykładu Edmunda Mikołajczaka- Honorowego Obywatela Inowrocławia, historyka i regionalisty na temat historii rodziny Czaplów – inowrocławskich działaczy społeczno-politycznych z przełomu XIX i XX wieku. Obejrzała także zbiór książek, dokumentów dotyczących historii Kujaw oraz wiele pamiątek i fotografii należących do rodziny.  Była to ciekawa lekcja o regionie. Losy zacnych obywateli Inowrocławia, którzy na stałe zapisali się na kartach jego historii rozbudziły ciekawość uczniów i dumę z bycia mieszkańcami tego miasta.
Nauczyciele: Dominika Kisielewicz, Agnieszka Augustynowicz

logo-nowosci

Szlakiem zabytków Inowrocławia

No name

    6 września 2014 roku uczniowie z kl. Ic i III c wraz z wychowawcami: J. Ekertem i D. Krobskim spacerowali szlakiem najcenniejszych zabytków Inowrocławia. Zwiedzanie zabytkowych budowli i symbolicznych miejsc w mieście to jedna z pierwszych lekcji historii i okazja do rozwijania pasji fotografowania w naszej szkole. (więcej…)

logo-nowosci

NOWY ROK SZKOLNY 2014/15

No name

     1 września młodzież Gimnazjum nr 1 uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny. Najpierw uczestniczyła we mszy świętej w Bazylice Mniejszej Imienia NMP, a następnie w spotkaniu na płycie boiska szkolnego. Pani Dyrektor Hanna Pietrzak serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów, którzy nieśmiało kroczyli do „nowej” szkoły. Przedstawiono wychowawców klas: kl. Ia- pani Joanna Jeżewska, kl. Ib- pani Brygida Wiśniewska- Kruszka, kl. Ic- pan Jerzy Ekert. Powitano także nowego nauczyciela j. angielskiego-panią Elizę Nowicką.

     Nowy rok szkolny przywitał uczniów wieloma zmianami. Podczas inauguracji roku szkolnego pani Dyrektor z dumą mówiła o remontach finansowanych ze środków Urzędu Miasta, które miały miejsce podczas wakacji. Przeprowadzono częściową naprawę dachu (wykonanie siatek zabezpieczających), a warto wspomnieć, że pokrywa on obiekt zabytkowy, objęty ochroną konserwatorską. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną i zaadaptowano pomieszczenia na toalety dla uczniów.

     Największym jednak entuzjazmem cieszył się komplet nowych mebli, który zakupiono ze środków własnych szkoły. Nasi uczniowie jako pierwsi gimnazjaliści w mieście doczekali się szkolnych szafek, o które od dawna postulowali. Już nie muszą nosić ciężkich plecaków, trampek na lekcje wychowania fizycznego i obawiać się, że coś zgubią czy czegoś zapomną. Każdy z uczniów otrzymał swój klucz do szafki, co dodatkowo uczy odpowiedzialności za powierzone mienie. Mamy nadzieję, że zmodernizowane wnętrze placówki pozytywnie wpłynie na sukcesy edukacyjne uczniów i ich dobre samopoczucie w szkole.

    Nowe inwestycje w Gimnazjum nr 1 przekonują, że jest to szkoła bezpieczna, która dba o komfort i potrzeby uczniów, a wszelkie ich prośby i głosy są poważnie rozpatrywane. (więcej…)

Go to Top