Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

Kapitał ludzki UE

UE Inwestycja w przyszłość bez ryzyka – ścieżka edukacyjna „Ekspresja kulturalna”

No name

     We wrześniu b. r. grupa nr 21 rozpoczęła zajęcia w zmienionym składzie (uczniowie kl. I). Uczestnicy zajęć zdobywali wiadomości pozwalające rozwijać ich ekspresję kulturalną na zajęciach teoretycznych w szkole (zgłębiając tajniki wiedzy fotograficznej) oraz praktycznych poza jej murami. W październiku uczniowie wzięli udział w plenerze fotograficznym „W obiektywie”, którego tematyką była kompozycja zdjęć oraz zasady fotografowania architektury i street photo. Efektem pleneru są fotografie wykonane przez uczestników. W listopadzie z kolei uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych w Kujawskim Centrum Kultury czterogodzinnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Jarosława Wojtasińskiego. Pod fachowym okiem znanego plastyka uczyli się, jak rysować karykatury i komiksy. (więcej…)

logo-nowosci

Apel z okazji Święta Niepodległości.

No name

     12 listopada 2014 roku w naszym Gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Młodzież z kl. IIb przygotowała montaż słowno-muzyczny traktujący o dziejach Polski na tle rozbiorów, powstań narodowych i I wojny światowej. Uczniowie przypomnieli sobie, że Polska była niegdyś jednym z największych państw w Europie, potem za sprawą trzech zaborczych mocarstw zniknęła z mapy Europy i przestała istnieć jako państwo. Polacy Szukając drogi przez krew i blizny Do naszej wolnej ojczyzny stawiali opór zaborcom i mimo niepowodzeń nie poddawali się, wierzyli, że kiedyś nadejdzie wolność. Po 123 latach zbrojnych zmagań Polska odzyskała niepodległość i zaistniała na mapie Europy.
Apel był piękną lekcją historii Polski. Uczniowie z dumą oddali hołd tym, którzy 96 lat temu zmarli za Ojczyznę.
Apel przygotowano pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Augustynowicz i Barbary Rydlichowskiej.

(więcej…)

logo-nowosci

STRAGAN Z WARZYWAMI

No name

     7 listopada 2014 roku w naszym Gimnazjum otworzono okazjonalny Stragan z warzywami. W ramach ogólnopolskiego programu Trzymaj formę już po raz kolejny zachęcano gimnazjalistów do racjonalnego odżywiania, które obok aktywnego stylu życia jest receptą na zachowanie zdrowia. Na ladzie szkolnego kramu królowały jesienne warzywa i owoce, które torowały drogę do zbilansowanej diety, bogatej w błonnik, składniki mineralne i najróżniejsze kombinacje witamin.
Uczniowie delektowali się kalafiorami, słodkimi jabłkami i orzechami. Zacytowane strofy z wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy inspirowały do rozmów o zaletach i wyjątkowym smaku prezentowanych warzyw. Podczas spotkania przybliżono młodzieży pochodzenie i warunki uprawy kalafiora, cebuli, fasolki i innych spotykanych w Polsce warzyw. Zachęcano do codziennego sporządzania prostych owocowo- warzywnych dań, które wzmacniają przemęczony uczniowski organizm. Dzięki udzielanym radom wszelkie posiłki z udziałem warzyw będą smaczne, zastąpią każdą niezdrową przekąskę i z pewnością znajdą zwolenników wśród tych, którzy wciąż stronią od fasolki czy kabaczka.
Warzywa degustowane podczas imprezy przekazało Gospodarstwo Rolne Państwa Łuczaków z Rąbinka.
Organizatorzy: Dominika Kisielewicz, Jadwiga Kozłowska- Długokęcka, Jacek Kubiak (więcej…)

Kapitał ludzki UE

UE Inwestycja w przyszłość bez ryzyka – ścieżka ekologiczna

No name

W dniach 18 i 25 października b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku k/Bydgoszczy. Były to wyjazdy edukacyjne w ramach projektu pt. „INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ BEZ RYZYKA”.

Dlaczego woda musi być czysta? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie.

Zajęcia miały na celu zaznajomienie uczestników ze znaczeniem wody dla roślin i zwierząt oraz zapoznaniem z klasyfikacją czystości wód oraz sposobów ich ochrony i oczyszczania.

Opiekunowie: D.Gawron, M.Felska. (więcej…)

logo-nowosci

OLIMPIADA MATEMATYCZNA OLIMPUS

No name

     Dnia 4 listopada 2014 uczniowie klas pierwszych oraz drugich naszej szkoły przystąpili do Olimpiady Ogólnopolskiej OLIMPUS z matematyki. Była to pierwsza sesja – jesienna. Przed nami, w tym roku szkolnym jeszcze sesja zimowa oraz wiosenna.

Czekamy na wyniki.

 

(więcej…)

logo-samorzad

Protokół z zebrania Samorządu Ucziowskiego

Protokół z zebrania Samorządu Uczniowskiego (31.10.2014) Gimnazjum nr 1 im.Świętego Wojciecha w Inowrocławiu.

Czas trwania 30/45 minut.

Frekwencja : 100%

Prowadzący zebranie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Ludwig  przedstawił porządek zebrania:

  1. Omówienie wcześniej stworzonego planu pracy SU i wyznaczenie strategii działania na najbliższe miesiące.

  2. Poinformowanie o wstępnym przebiegu obchodów z okazji Dnia Niepodległości, który odbędzie się 12 listopada (środa).

  3. Poinformowanie o zbliżających się zawodach piłki siatkowej dla chłopców.

  4. Zwrócenie uwagi na działalność charytatywną przez nasze gimnazjum.

  5. Dyskusja o konkursach wchodzących do „Super Klasa”.

  6. Skierowanie uwagi na działalność, która ma propagować zdrowy styl życia.
  1. Wstępne zapoznanie na temat spotkania z honorowym obywatelem Inowrocławia.

Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zakończył zebranie i indywidualnie koordynował organizację dyskoteki z członkami sekcji rozrywkowej.

  1. Przedłużenie zebrania Samorządu Uczniowskiego dla animatorów rozrywki o następne 15 minut (ustalenie planu działania i tematyki zabawy szkolnej).

Następne zebranie SU przewidywane jest na okres drugiej połowy listopada.

Protokołowanie : 02.11.2014 – Szymon Ludwig

logo-galeria

LEKCJA W PLANETARIUM

No name

     30.10.2014r. w naszym Gimnazjum zagościło przenośne Planetarium Nieba Północnego z Szubina. Ponad 80. uczniów miało okazję zapoznać się w atrakcyjny sposób z prawami rządzącymi we Wszechświecie. Pokazy odbyły się w nadmuchanej kopule, w której system projektorów i rzutników dał możliwość obejrzenia gwiazd, ruchu planet, faz Księżyca i innych zjawisk związanych ze sferą niebieską. Całość wzbogacono multimedialnymi efektami specjalnymi i profesjonalnymi komentarzami o kosmosie. Pod niebem Planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty jego fragment, uczniowie utrwalili i poszerzyli wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych. (więcej…)

logo-nowosci

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ZMARŁYCH

No name

     Dnia 29 października 2014 roku w naszym Gimnazjum odbył się apel z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych. Uczniowie z kl. III a przygotowali montaż słowno-muzyczny, pt. „Tam słowa już nic nie znaczą”. „Umarli… Znajomi… Kochani…” to bohaterowie wierszy recytowanych podczas spotkania. To właśnie im, naszym utraconym bliskim dedykowano to spotkanie. Słowa prezentowanej poezji mobilizowały do refleksji nad własnym życiem, jego jakością, ale także życiem innych ludzi, których problemów często nie dostrzegamy lub je bagatelizujemy. Słowa ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” uświadomiły uczniom wartość życia ziemskiego, które choć pełne trosk i zmagań jest dane nam tylko jeden raz i kiedyś przeminie. Dlatego warto pomagać bliźnim, doceniać wysiłek rodziców i nauczycieli oraz żyć tak, żeby godnie zostać w czyjejś pamięci. Filozoficznym rozmyślaniom sprzyjała nastrojowa muzyka. Przygotowana scenografia oddała atmosferę Święta Zmarłych, pozwoliła uczniom pogrążyć się w zadumie i zapalić znicze na symbolicznych grobach.

Nauczyciele odpowiedzialni: Dorota Piechowiak, Jadwiga Kozłowska- Długokęcka, Andrzej Wachowicz (więcej…)

logo-nowosci

Rajd Pieczonego Ziemniaka

No name

     25.10.14 r. uczniowie z kl. Ic, IIIa, IIIc uczestniczyli w rajdzie Pieczonego Ziemniaka zorganizowanym przez inowrocławski oddział PTTK. Młodzież przeszła trasą Inowrocław- Balin – Wierzbiczany. Największą atrakcją rajdu było ognisko z pieczeniem ziemniaków, których smak i zapach przekonał do siebie nawet tych, którzy stronili od ich spożywania. Było to sympatyczne jesienne przedpołudnie na kujawskich drogach ze smaczną degustacją tutejszych plonów.
Nauczyciele: Jerzy Ekert, Brygida Wiśniewska- Kruszka (więcej…)

pck

POMAGAMY…..

Już po raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum w dniach 17-18.10.2014 brali udział w zbiórce pieniędzy przy kasach Polo-market ul. Jacewska na rzecz „Banku żywności ” Towarzystwa Św. Brata Alberta.

No name
No name

 

Go to Top