Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

pck

POMAGAMY…..

Już po raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum w dniach 17-18.10.2014 brali udział w zbiórce pieniędzy przy kasach Polo-market ul. Jacewska na rzecz „Banku żywności ” Towarzystwa Św. Brata Alberta.

No name
No name

 

logo-nowosci

Byliśmy w skansenie archeologicznym

No name

     18 października 2014 roku gimnazjaliści z kl. Ic i IIa wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Udali się do Kruszy Zamkowej, gdzie zwiedzili skansen archeologiczny Askaukalis. Powstał on w Kruszy Zamkowej, której lokalizacja związana jest ze starożytnym bursztynowym szlakiem handlowym. Między innymi w tym rejonie zatrzymywali się podróżni i wymieniali towarami. Więcej o tych wydarzeniach młodzież dowiedziała się na terenie skansenu, gdzie objaśnień udzielał pan Krzysztof Pater. Z zaciekawieniem przyglądała się rekonstrukcji dawnej osady handlowej.
Nauczyciele: Jacek Kubiak, Jerzy Ekert (więcej…)

logo-nowosci

Dzień Nauczyciela

No name

     15 października w naszym Gimnazjum tradycyjnie obchodzono Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Tym razem po raz pierwszy na szkolnej scenie swe umiejętności zaprezentowała klasa IC. W programie pt. Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie uczniowie w dowcipny i przekorny sposób wyjaśnili tę kwestię. Zakończyli go zaskakującą pointą: Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle. Inscenizacja spodobała się wszystkim uczniom, a szczególnie nauczycielom, których trud został doceniony. Były życzenia, piosenka, gorące brawa i podziękowania Pani Dyrektor Hanny Pietrzak złożone w imieniu wszystkich nauczycieli za pamięć i przygotowaną uroczystość.

Program przygotowano pod kierunkiem nauczycieli Jerzego Ekerta, Madaleny Głuszek i Jagody Kozłowskiej-Długokęckiej

(więcej…)

n_8192_1

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRODZY NAUCZYCIELE 

życzą uczniowie Gimnazjum nr 1 !

                                                                                                                    n_8192_1

logo-sport

SUKCESY W SPORCIE!

     6 października 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mitingu Lekkoatletycznym Młodych Piastów, który został zorganizowany na Stadionie Miejskim przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Naszą placówkę reprezentowali chłopcy z klas pierwszych: Patryk Dernoga, Paweł Siwiec, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski, Mateusz Woźniak, Kamil Fryza i Jakub Matyjasek.
Sportowcy uplasowali się na wysokich pozycjach:

sztafeta w składzie: Patryk Dernoga, Mateusz Woźniak, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski- zajęła II miejsce;
Patryk Dernoga w biegu na 60 m-zajął I miejsce;
Hubert Tomaszewski w biegu na 300 m- zajął III miejsce;
Patryk Dernoga w skoku w dal- zajął I miejsce.

Jednocześnie Patryk został uznany najlepszym zawodnikiem Mitingu i nagrodzony statuetką.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum nr 1!

Nauczyciel: Elwira Rychłowska

logo-nowosci

PODĄŻALIŚMY ŚLADAMI PIASTÓW

 

No name

11.10.14r uczniowie z kl. IIIc włączyli się do miejskiej gry terenowej pod hasłem „Inowrocław. Tropem Piastów” zorganizowanej przez Inowrocławską Lokalną Organizację Turystyczną. Uczniowie korzystając z mapy i przygotowanego folderu poznali miejsca powiązane z rodem Piastów. Rozwiązując zagadki śledzili też inne atrakcje turystyczne w naszym mieście.
Nauczyciele: Jerzy Ekert, Daniel Krobski; (więcej…)

logo-nowosci

Rozmowy o rocznicy Powstania Wielkopolskiego

No name

     8 października 2014 roku w naszym gimnazjum odbyło się zebranie przedstawicieli TPPW, PTH o/Inowrocław i Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego. Podczas spotkania m.in. planowano obchody 96. i perspektywicznie 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, wspominano o odsłonięciu nowych pomników na terenie Inowrocławia. Rozmowy przebiegały w szkolnej Izbie Tradycji Powstania Wielkopolskiego i Wychowania Patriotycznego im. kpt. Pawła Cymsa, ale także w auli, gdzie przygotowano wystawę zbiorów o Powstaniu z 1918/19 r. Gospodarzem spotkania był nauczyciel historii Jerzy Ekert. (więcej…)

logo-nowosci

Dzień chłopka

Dnia 30 września jest obchodzony  „Dzień chłopaka”. Z tej okazji każdy chłopiec w naszej szkole otrzymał słodki upominek i najlepsze życzenia od dziewcząt i Samorządu Uczniowskiego. =)

Kapitał ludzki UE

„Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” – ścieżka ekologiczna

No name

     W ramach projektu „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w naszej szkole odbywają się zajęcia dla uczniów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z ekologii – grupa 17 i 18.
Realizując zagadnienia z dziedziny ekologii ważne jest aby uczyć młodzież wrażliwości i szacunku dla przyrody, zachęcać do aktywnej obecności we własnym środowisku, rozwijać poczucie własnej odpowiedzialności i potrzeby szybkiej reakcji na problemy ekologiczne, uczyć ekologicznego trybu życia we własnym domu oraz uzmysławiać, że jesteśmy nierozerwalnie związani z przyrodą. Należy również uczyć poczucia własnej wartości i własnych możliwości, oraz perspektywicznego myślenia i przewidywania.
Zajęcia prowadzi p. Dorota Gawron. (więcej…)

Kapitał ludzki UE

UE Inwestycja w przyszłość bez ryzyka – ścieżka edukacyjna „Tożsamość regionalna i wychowanie patriotyczne”

No name

     We wrześniu b. r. grupa uczniów klas III (grupa nr 22) kontynuowała zajęcia ścieżki regionalnej, spotykając się dwukrotnie (11 i 18.09) na zajęciach w szkole oraz biorąc udział w wycieczce edukacyjnej „Wenecja – Biskupin” zorganizowanej przez Biuro Turystyczne „Fides – Travel” (21.09). Celem głównym wyjazdu był udział w dorocznym festynie archeologicznym w Biskupinie. W czasie festynu młodzież miała okazję m. in. uczestniczyć w rejsie statkiem „Diabeł Wenecki”, bić monety u mincerza oraz strzelać z łuku. W drodze do i z Biskupina grupa zatrzymała się w niedalekiej Wenecji, zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku Diabła Weneckiego.

            2 października uczestnicy zajęć odbyli spacer Szlakiem Solnym w Inowrocławiu, poznając miejsca związane z wydobywaniem soli na terenie miasta od czasów pradziejowych po wiek XX. Spacer odbył się pod hasłem „Miasto na soli”. (więcej…)

Go to Top