Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

logo-nowosci

Dzień Nauczyciela

No name

     15 października w naszym Gimnazjum tradycyjnie obchodzono Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Tym razem po raz pierwszy na szkolnej scenie swe umiejętności zaprezentowała klasa IC. W programie pt. Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie uczniowie w dowcipny i przekorny sposób wyjaśnili tę kwestię. Zakończyli go zaskakującą pointą: Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle. Inscenizacja spodobała się wszystkim uczniom, a szczególnie nauczycielom, których trud został doceniony. Były życzenia, piosenka, gorące brawa i podziękowania Pani Dyrektor Hanny Pietrzak złożone w imieniu wszystkich nauczycieli za pamięć i przygotowaną uroczystość.

Program przygotowano pod kierunkiem nauczycieli Jerzego Ekerta, Madaleny Głuszek i Jagody Kozłowskiej-Długokęckiej

(więcej…)

n_8192_1

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRODZY NAUCZYCIELE 

życzą uczniowie Gimnazjum nr 1 !

                                                                                                                    n_8192_1

logo-sport

SUKCESY W SPORCIE!

     6 października 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mitingu Lekkoatletycznym Młodych Piastów, który został zorganizowany na Stadionie Miejskim przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Naszą placówkę reprezentowali chłopcy z klas pierwszych: Patryk Dernoga, Paweł Siwiec, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski, Mateusz Woźniak, Kamil Fryza i Jakub Matyjasek.
Sportowcy uplasowali się na wysokich pozycjach:

sztafeta w składzie: Patryk Dernoga, Mateusz Woźniak, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski- zajęła II miejsce;
Patryk Dernoga w biegu na 60 m-zajął I miejsce;
Hubert Tomaszewski w biegu na 300 m- zajął III miejsce;
Patryk Dernoga w skoku w dal- zajął I miejsce.

Jednocześnie Patryk został uznany najlepszym zawodnikiem Mitingu i nagrodzony statuetką.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum nr 1!

Nauczyciel: Elwira Rychłowska

logo-nowosci

Dzień chłopka

Dnia 30 września jest obchodzony  „Dzień chłopaka”. Z tej okazji każdy chłopiec w naszej szkole otrzymał słodki upominek i najlepsze życzenia od dziewcząt i Samorządu Uczniowskiego. =)

Kapitał ludzki UE

„Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” – ścieżka ekologiczna

No name

     W ramach projektu „Inwestycja w przyszłość bez ryzyka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w naszej szkole odbywają się zajęcia dla uczniów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z ekologii – grupa 17 i 18.
Realizując zagadnienia z dziedziny ekologii ważne jest aby uczyć młodzież wrażliwości i szacunku dla przyrody, zachęcać do aktywnej obecności we własnym środowisku, rozwijać poczucie własnej odpowiedzialności i potrzeby szybkiej reakcji na problemy ekologiczne, uczyć ekologicznego trybu życia we własnym domu oraz uzmysławiać, że jesteśmy nierozerwalnie związani z przyrodą. Należy również uczyć poczucia własnej wartości i własnych możliwości, oraz perspektywicznego myślenia i przewidywania.
Zajęcia prowadzi p. Dorota Gawron. (więcej…)

Kapitał ludzki UE

UE Inwestycja w przyszłość bez ryzyka – ścieżka edukacyjna „Tożsamość regionalna i wychowanie patriotyczne”

No name

     We wrześniu b. r. grupa uczniów klas III (grupa nr 22) kontynuowała zajęcia ścieżki regionalnej, spotykając się dwukrotnie (11 i 18.09) na zajęciach w szkole oraz biorąc udział w wycieczce edukacyjnej „Wenecja – Biskupin” zorganizowanej przez Biuro Turystyczne „Fides – Travel” (21.09). Celem głównym wyjazdu był udział w dorocznym festynie archeologicznym w Biskupinie. W czasie festynu młodzież miała okazję m. in. uczestniczyć w rejsie statkiem „Diabeł Wenecki”, bić monety u mincerza oraz strzelać z łuku. W drodze do i z Biskupina grupa zatrzymała się w niedalekiej Wenecji, zwiedzając z przewodnikiem Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny zamku Diabła Weneckiego.

            2 października uczestnicy zajęć odbyli spacer Szlakiem Solnym w Inowrocławiu, poznając miejsca związane z wydobywaniem soli na terenie miasta od czasów pradziejowych po wiek XX. Spacer odbył się pod hasłem „Miasto na soli”. (więcej…)

logo-nowosci

MARSZ NA ORIENTACJĘ

No name

     4 października 2014 roku młodzież z kl. Ic i IIIc wzięła udział w Marszu na orientację zorganizowanym przez inowrocławski odział PTTK. Uczniowie podczas gry terenowej dokładnie poznali topografię solankowego parku. Z mapą w ręku w mig docierali do wszystkich jego zakątków, które w jesiennej szacie wydały się jakby odkryte na nowo. Zachęcamy do ruchu na rześkim jesiennym powietrzu! (więcej…)

logo-samorzad

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

Dnia 24.09.2014r. odbyły się wyboru do samorządu uczniowskiego.

Wszyscy uczniowie gimnazjum w tajnym głosowaniu wybrali swoich przedstawicieli. Kandydatami do urzędu przewodniczącego byli:

– Szymon Ludwig kl.IIIa

- Sandra Stefańska kl.IIIc

- Olga Wójcińska kl.IIIc 

- Monika Burak kl.IIb

-Natalia Grzegorzewicz kl.IIc

- Marta Niewiadomska kl.IIc

-Aron Warczak kl.IIa

- Marcin Wiśniewski kl.IIa

– Klaudia Głuszak kl.IIc

- Karolina Dzwonkowska kl.IIb

Wybory wygrała Sandra Stefańska z ilością 69 głosów. 63 głosy zdobył Szymon Ludwig, a 10 głosów Monika Burak.

Na następny dzień, czyli 25.09.2014r. odbyło się pierwsze zebranie SU. Zarząd Samorządu Uczniowskiego zadecydował, że Szymon Ludwig będzie sprawował stanowisko przewodniczącego, natomiast Sandra Stefańska została jego zastępczynią. Sekretarzami będą Natalia Grzegorzewicz oraz Marta Niewiadomska. Opiekujem samorządu jest p. Agnieszka Augustynowicz

Członkowie tworzący zarząd SU: Aron Warczak, Marcin Wiśniewski, Mikołaj Banachowski, Mikołaj Czynsz, Marta Niewiadomska, Anna Zielińska, Paulina Mądrowska, Klaudia Głuszak, Natalia Grzegorzewicz oraz Aleksandra Staniak.

Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy ! :)

logo-nowosci

Degustacja podczas Kujawskiego festiwalu gotowania żuru

No name

     27 września br. amatorzy pieszych wędrówek po regionie udali się do Pijalni Wód Mineralnych „Inowrocławianka” na I Kujawski festiwal gotowania żuru. Po długim spacerze w parku solankowym uczniowie z apetytem skosztowali żuru ugotowanego przez kucharzy ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz z licznych miejscowych restauracji. Ciekawostką kulinarną była zupa przyrządzona przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którym przyznano Tytuł Mistrza Żuru. Uwagę naszej młodzieży skupił też pokaz wypieku chleba, który uraczył podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Posileni smacznym obiadem uczniowie raźno wrócili do domów.

Nauczyciele: Brygida Wiśniewska-Kruszka, Daniel Krobski, Jerzy Ekert; (więcej…)

logo-nowosci

Pokazy z fizyki

No name

     24 września 2014 r. gimnazjaliści uczestniczyli w pokazach z fizyki pt. „Z górki na pazurki, czyli jak energia potencjalna zamienia się w energię kinetyczną i jak można się przy tym dobrze bawić”, które zorganizowane były  przez Pracownię Pokazów Fizycznych i Zakład Dydaktyki Fizyki UMK. Omówiono i pokazano szereg doświadczeń z mechaniki. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. (więcej…)

Go to Top