Nowości

Nowe informacje związane z działalnością szkoły

logo-nowosci

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ZMARŁYCH

No name

     Dnia 29 października 2014 roku w naszym Gimnazjum odbył się apel z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych. Uczniowie z kl. III a przygotowali montaż słowno-muzyczny, pt. „Tam słowa już nic nie znaczą”. „Umarli… Znajomi… Kochani…” to bohaterowie wierszy recytowanych podczas spotkania. To właśnie im, naszym utraconym bliskim dedykowano to spotkanie. Słowa prezentowanej poezji mobilizowały do refleksji nad własnym życiem, jego jakością, ale także życiem innych ludzi, których problemów często nie dostrzegamy lub je bagatelizujemy. Słowa ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” uświadomiły uczniom wartość życia ziemskiego, które choć pełne trosk i zmagań jest dane nam tylko jeden raz i kiedyś przeminie. Dlatego warto pomagać bliźnim, doceniać wysiłek rodziców i nauczycieli oraz żyć tak, żeby godnie zostać w czyjejś pamięci. Filozoficznym rozmyślaniom sprzyjała nastrojowa muzyka. Przygotowana scenografia oddała atmosferę Święta Zmarłych, pozwoliła uczniom pogrążyć się w zadumie i zapalić znicze na symbolicznych grobach.

Nauczyciele odpowiedzialni: Dorota Piechowiak, Jadwiga Kozłowska- Długokęcka, Andrzej Wachowicz (więcej…)

logo-nowosci

Rajd Pieczonego Ziemniaka

No name

     25.10.14 r. uczniowie z kl. Ic, IIIa, IIIc uczestniczyli w rajdzie Pieczonego Ziemniaka zorganizowanym przez inowrocławski oddział PTTK. Młodzież przeszła trasą Inowrocław- Balin – Wierzbiczany. Największą atrakcją rajdu było ognisko z pieczeniem ziemniaków, których smak i zapach przekonał do siebie nawet tych, którzy stronili od ich spożywania. Było to sympatyczne jesienne przedpołudnie na kujawskich drogach ze smaczną degustacją tutejszych plonów.
Nauczyciele: Jerzy Ekert, Brygida Wiśniewska- Kruszka (więcej…)

pck

POMAGAMY…..

Już po raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum w dniach 17-18.10.2014 brali udział w zbiórce pieniędzy przy kasach Polo-market ul. Jacewska na rzecz „Banku żywności ” Towarzystwa Św. Brata Alberta.

No name
No name

 

logo-nowosci

Byliśmy w skansenie archeologicznym

No name

     18 października 2014 roku gimnazjaliści z kl. Ic i IIa wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Udali się do Kruszy Zamkowej, gdzie zwiedzili skansen archeologiczny Askaukalis. Powstał on w Kruszy Zamkowej, której lokalizacja związana jest ze starożytnym bursztynowym szlakiem handlowym. Między innymi w tym rejonie zatrzymywali się podróżni i wymieniali towarami. Więcej o tych wydarzeniach młodzież dowiedziała się na terenie skansenu, gdzie objaśnień udzielał pan Krzysztof Pater. Z zaciekawieniem przyglądała się rekonstrukcji dawnej osady handlowej.
Nauczyciele: Jacek Kubiak, Jerzy Ekert (więcej…)

logo-nowosci

Dzień Nauczyciela

No name

     15 października w naszym Gimnazjum tradycyjnie obchodzono Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Tym razem po raz pierwszy na szkolnej scenie swe umiejętności zaprezentowała klasa IC. W programie pt. Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie uczniowie w dowcipny i przekorny sposób wyjaśnili tę kwestię. Zakończyli go zaskakującą pointą: Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle. Inscenizacja spodobała się wszystkim uczniom, a szczególnie nauczycielom, których trud został doceniony. Były życzenia, piosenka, gorące brawa i podziękowania Pani Dyrektor Hanny Pietrzak złożone w imieniu wszystkich nauczycieli za pamięć i przygotowaną uroczystość.

Program przygotowano pod kierunkiem nauczycieli Jerzego Ekerta, Madaleny Głuszek i Jagody Kozłowskiej-Długokęckiej

(więcej…)

n_8192_1

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRODZY NAUCZYCIELE 

życzą uczniowie Gimnazjum nr 1 !

                                                                                                                    n_8192_1

logo-sport

SUKCESY W SPORCIE!

     6 października 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mitingu Lekkoatletycznym Młodych Piastów, który został zorganizowany na Stadionie Miejskim przez Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu. Naszą placówkę reprezentowali chłopcy z klas pierwszych: Patryk Dernoga, Paweł Siwiec, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski, Mateusz Woźniak, Kamil Fryza i Jakub Matyjasek.
Sportowcy uplasowali się na wysokich pozycjach:

sztafeta w składzie: Patryk Dernoga, Mateusz Woźniak, Hubert Tomaszewski, Adrian Turowski- zajęła II miejsce;
Patryk Dernoga w biegu na 60 m-zajął I miejsce;
Hubert Tomaszewski w biegu na 300 m- zajął III miejsce;
Patryk Dernoga w skoku w dal- zajął I miejsce.

Jednocześnie Patryk został uznany najlepszym zawodnikiem Mitingu i nagrodzony statuetką.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum nr 1!

Nauczyciel: Elwira Rychłowska

logo-nowosci

PODĄŻALIŚMY ŚLADAMI PIASTÓW

 

No name

11.10.14r uczniowie z kl. IIIc włączyli się do miejskiej gry terenowej pod hasłem „Inowrocław. Tropem Piastów” zorganizowanej przez Inowrocławską Lokalną Organizację Turystyczną. Uczniowie korzystając z mapy i przygotowanego folderu poznali miejsca powiązane z rodem Piastów. Rozwiązując zagadki śledzili też inne atrakcje turystyczne w naszym mieście.
Nauczyciele: Jerzy Ekert, Daniel Krobski; (więcej…)

logo-nowosci

Rozmowy o rocznicy Powstania Wielkopolskiego

No name

     8 października 2014 roku w naszym gimnazjum odbyło się zebranie przedstawicieli TPPW, PTH o/Inowrocław i Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego. Podczas spotkania m.in. planowano obchody 96. i perspektywicznie 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, wspominano o odsłonięciu nowych pomników na terenie Inowrocławia. Rozmowy przebiegały w szkolnej Izbie Tradycji Powstania Wielkopolskiego i Wychowania Patriotycznego im. kpt. Pawła Cymsa, ale także w auli, gdzie przygotowano wystawę zbiorów o Powstaniu z 1918/19 r. Gospodarzem spotkania był nauczyciel historii Jerzy Ekert. (więcej…)

logo-nowosci

Dzień chłopka

Dnia 30 września jest obchodzony  „Dzień chłopaka”. Z tej okazji każdy chłopiec w naszej szkole otrzymał słodki upominek i najlepsze życzenia od dziewcząt i Samorządu Uczniowskiego. =)

Go to Top